Скандални сцени белязаха втория полуфинал за Купата на Нидерландия между Фейенорд и Аякс, който видяхте по MAX Sport 1 HD.

Гостите спечелиха с 2:1 и отиват на финал срещу ПСВ (на 30 април), но не и преди двубоят да бъде прекъснат за половин час.

В 61-вата минута от трибуните полетя предмет, който сцепи и окървави главата на опитния играч на гостите Дави Клаасен.

Гледката не бе никак приятна, а играчите и на двата отбора се прибраха в съблекалните и мачът бе спрян.

И ракета от 30 метра не спря ПСВ към финала за Купата

Преди това именно Клаасен бе вкарал второто попадение за Аякс за 1:2 в 51-вата минута.

След съвещание на двата тима и треньорските ръководства, както и призиви по мегафон към трибуните от асистент-треньора на домакините Джон де Волф, играта бе подновена.

Аякс удържа преднината си и ще играе на финала на същия този стадион.