Специя победи Венеция с 2:1 като гост и взе първата си победа от началото на сезона в италианската Серия "А".

Отборът на Петко Христов го постигна от четвъртия опит, като българинът днес игра 70 минути, влизайки като резерва заради контузия на Мартин Ерлич.

Специя вече има четири точки и се изкачи до 13-ата позиция, докато новакът Венеция продължава с актив от три точки на 14-о място.

Резултатът бе открит Симоне Бастони, който даде аванс на Специя със страхотен изстрел от границата на наказателното поле в 14-ата минутата.

Венеция успя да изравни в 59-ата минута, когато след центриране от дясно точен с глава бе Пиетро Чекарони.

Радостта обаче бе за гостите, които стигнаха до успеха в третата минута на добавено време с нов много красив гол. Този път негов автор бе бившият играч на Левски Мехди Бурабия - 2:1.