Аталанта победи Торино като гост с 2:1 в среща от 31-ия кръг на италианската Серия "А", която можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Отборът на Джанпиеро Гасперини се нуждаеше горещо от тези точки, за да запази шансовете си за класиране в топ 4 в края на сезона. Тимът е шести с 55 точки, само на две зад четвъртия Милан и петия Рома, които днес направиха равенство 1:1.

Торино претърпя трето домакинско поражение от последните четири и е на десетото място с 42 точки.

Началото на мача беше скучновато, но Аталанта откри резултата от нищото. Давиде Дзапакоста направи пробив в 33-ата минута и реши да стреля от нулев ъгъл, като това изненада вратаря Ваня Милинкович-Савич, който допусна лековат гол.

Аталанта имаше преимущество и през втората част, но допусна изравняване в 75-ата минута. Далечен удар бе спасен от Спортиело, но Антонио Санабрия направи добавка и вкара за 1:1.

Щастливият момент за бергамаските дойде в 87-ата минута, когато Дуван Сапата се подигра на нидерландеца Пер Схурс, като го събори с финт и след това вкара със силен удар.