Реал (Мадрид) победи Хетафе с 2:0 в мач от Ла Лига, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Кралския клуб нямаше особени затруднения в постигането на своята цел, като съвсем заслужено и рутинно надви съперника от едноименното мадридско предградие.

Резултатът откри Каземиро в 38-ата минута, когато бразилският халф се оказа в нетипична за него позиция на върха на атаката и с плонж засече центрирането на Винисиус.

Победата подпечата Лукас Васкес в средата на втората част, когато с отлично насочен изстрел отбеляза за 2:0.

Така Реал вече докосва титлата, като с преднина от 12 точки, се нуждае само от три успеха до края на сезона, за да се качи на испанския футболен върх.

Мачът ясно показа и отношението на феновете на тима към Гарет Бейл, когато уелсецът се появи в игра в 74-ата минута, а целият стадион бурно го освиркваше.