През миналата седмица ПСВ бързо преглътна отпадането си от Бенфика в квалификациите на Шампионска лига от с категорична победа над Грьонинген в нидерландското първенство - 5:2.

Сега, след паузата за националните отбори, "филипсите" ще търсят четвърта поредна победа в Ередивизи, като досега бяха безгрешни в първите три кръга.

Съперникът този път обаче изглежда много по-сериозен. АЗ Алкмаар приема ПСВ в дербито на четвъртия кръг, като мачът е в съботния ден от 22 часа и ще може да го наблюдавате пряко по Max Sport 1 HD.

АЗ имаше отложен мач в началото на сезона и досега игра в два кръга с променлива успеваемост - започна със загуба 0:1 при гостуването си на Валвайк, а в края на август впечатли при следващата си визита - 3:1 срещу Хееренвеен.

Между тези два мача тимът от Алкмаар загуби дуела си със Селтик в Лига Европа и ще играе в груповата фаза на Лигата на конференциите.

Срещите между АЗ и ПСВ почти винаги са изпълнени с много голове, като през миналия сезон АЗ изненадващо спечели и двата сблъсъка. Като цяло е с четири поредни победи в това съперничество.

Другият мач от кръга, който предизвиква голям интерес, безспорно е този между Цволе и Аякс. Той също е в събота, но от 19:45 часа по Max Sport 1 HD.

Грандът от Амстердам, подобно на ПСВ, продължава да е непобеден в първенството със седем точки след три изиграни мача.

Аякс започна с гръмко 5:0 над НЕК Ниймеген, след това направи равенство 1:1 с Твенте като гост, а миналия месец го завърши с още едно домакинско 5:0 - над Витес.

За сметка на това Цволе е най-слабият отбор от началото на сезона, като няма спечелена точка след три мача - загуби от Витес (0:1), НЕК Ниймеген (0:3) и Вилем II (0:1).

На пръв поглед предстоящият сблъсък изглежда с предизвестен край, още повече, че Аякс е с 11 поредни победи срещу този съперник в шампионата. Предстои да видим дали е възможно малко чудо.