Административният ужас, който отне 15 точки на Ювентус и изправи клуба пред истински колапс, се пренесе с пълна сила и на терена.

Този ужас се изрази в шокиращото 0:2, което "бианконерите" отнесоха от Монца у дома в мач, който беше излъчен пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

Играта на Юве, особено през първата част, бе тотален кошмар, като в рамките на 39 минути във вратата на домакините паднаха три попадения, две от които бяха зачетени.

Първо гол на Капрари бе отменен след намесата на ВАР, но нямаше кой да спаси Ювентус в 18-ата минута, когато Патрик Чуриа откри, както и в 39-ата, когато Дани Мота удвои.

Исторически миг за скромния Монца, който за първи път играе в елита на Италия, но в рамките на сезона успя да направи дубъл срещу Ювентус след победата с 1:0 през септември.

Все пак в играта на Юве днес имаше значително подобрение през втората част, а "бианконерите" стигнаха до редица ситуации, но мача на живота си направи вратарят Микеле Ди Грегорио, който успя да спаси всичко.

Така, колкото и странно да звучи, Монца вече е пред Ювентус в класирането с 25-те си точки, с две повече от своя именит опонент.

Голям срам бра и шампионът Милан. "Росонерите" загубиха с 2:5 от Сасуоло насред Милано, като за първи път от 6 април 1997 година допуснаха пет гола у дома. Те вече имат и три поредни поражения във всички турнири - нещо, което не им се беше случвало от септември 2019-та.