Конго е на четвъртфинал в турнира за Купата на Африка, след като изхвърли Египет от надпреварата. Видяхте драмата с дузпи по MAX Sport 1 HD, а в нея редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Елиа изведе конгоанците напред, но гол от дузпа на Мостафа Мохамед върна паритета.

Хамди от Египет бе изгонен, а в остатъка от времето "фараоните" видимо играеха за дузпи. И стигнаха до тях, но драмата тепърва започваше.

Първи изпусна същият Мохамед, а после и Масуаку от Конго. Двата тима биха общо по 9 удара от 11 метра, като накрая дойде ред и на вратарите. Египетският страж Мохамед Габал изпусна, а Мпаси реализира за конгоанците и ги прати на четвъртфинал.

Там съперник ще бъде Гвинея, победил по-рано в неделя Екваториална Гвинея с 1:0. И този мач видяхте по MAX Sport 1 HD, а в него драмата бе пълна - Байо вкара победния гол в последните секунди на осмата минута добавено време след 90-те.