Интер е първия финалист в тунира за Купата на Италия, който може да гледате по MAX Sport 3 HD.

"Нерадзурите" победиха градския си съперник Милан с 3:0 в полуфиналния мач реванш, като след 0:0 в първата среща, се класираха за финалния сблъсък.

Героят в "синьо-черно" днес бе Лаутаро Мартинес, който с два гола още през първата част до голяма степен реши сблъсъка.

Той откри в четвъртата минута след страхотно воле, което остави без шансове стража на Милан.

Доминацията на Интер продължи през цялото полувреме, а в 40-ата минута Мартинес бе изведен от Кореа и технично копна топката за 2:0.

Финалният удар в това дерби Интер нанесе десет минути преди края, когато Робин Госенс подпечата класирането на тима за големия финал. За Интер това ще е първи финал за Купата от 11 години насам.

Съперник на "нерадзурите" ще е един измежду Ювентус и Фиорентина, като "бианконерите" имат гол аванс след първия двубой.