Реал (Мадрид) постигна класическа победа с 3:0 над Елче в мач от десетия кръг на Ла Лига, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Кралския клуб напълно очаквано и логично с оглед показаното постигна успех над последния в класирането, продължавайки перфектната си седмица.

В нея Кралете удариха вечния враг Барселона в Ел Класико, излъчиха и новия носител на "Златната топка", а сега и увеличиха аванса си на върха, макар и временно.

Нямащият спирка Федерико Валверде успя да открие резултата още в 11-ата минута с хубав удар, а въпреки игровото си превъзходство, Реал така и не успяваше да реши мача до 75-ата минута.

Всъщност Кралете вкараха общо четири гола в този период, но три от тях бяха отменени след намесата на ВАР, а само този на Валверде зачетен.

Логичното все пак се случи, когато Карим Бензема отпразнува "Златнта топка" и с гол, а минута преди края Марко Асенсио оформи крайния резултат.

Преди утрешния мач между Барселона и Виляреал, Кралете имат шест точки аванс пред каталунците, както и пред тима на Реал Сосиедад, който победи Майорка с 1:0 по-рано днес.

Мястото си в топ 4 пък изгуби Бетис, който направи 0:0 като гост на Кадис и остава на пето място в таблицата на Ла Лига.