Реал Мадрид постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Кадис в среща от 14-ия кръг на испанската Ла Лига, която видяхте пряко по MAX Sport 4 HD.

Два гола на Родриго и един на Джуд Белингам донесоха успеха за тима на Карло Анчелоти, като по този начин той се изкачи до първото място в класирането с актив от 35 точки.

За домакините от Кадис лошата форма без победа продължава, а активът остава 10 точки, което отрежда 16-о място.

Първият гол за Реал падна в 14-ата минута с прекрасно изпълнение на Родриго, който се разходи покрай защитата на съперника и вкара в горния ляв ъгъл.

В 63-ата минута Лука Модрич удари греда, но все пак второто попадение стана факт още в следващата атака. Родриго отново финтира бранители и стреля силно и точно.

Макси Гомес малко по-късно направи огромен пропуск за Кадис и съжали, защото Реал вкара трети гол. Белингам го направи в 74-ата минута с удар с левия крак по земя.

В друг мач от днес по MAX Sport 4 HD Виляреал взе домакинството си на Осасуна с 3:1.

В герой за "жълтата подводница" се превърна Хосе Луис Моралес, който наниза хеттрик само четири дни след двата си гола при победата над Замора с 2:1 за Купата.

Шоуто на 36-годишния нападател започна в 57-ата минута, когато той вкара на празна врата след асистенция на Жерард Морено. В 71-ата минута Моралес бе точен и за 2:0, като надбяга защитата на съперника и копна топката над вратаря.

В 78-ата минута Осасуна върна един гол чрез Алехандро Катена, който вкара с глава след центриране на Езекиел Авила. Моралес обаче оформи крайното 3:1 в 80-ата минута. Той бе изведен от Алекс Баена, финтира вратаря и стреля точно, въпреки че пред голлинията имаше двама бранители.

С този успех "жълтата подводница" се изкачи на 12-о място с актив от 15 точки. Осасуна остава с 14 на 14-о място.

В друг мач по MAX Sport 4 HD Реал Сосиедад спечели срещу Севиля с 2:1 в Сан Себастиан.

Домакините стигнаха до успеха след два много ранни гола, като първо в третата минута вратарят на андалусийци Марко Димитрович си вкара автогол след директен удар от фаул на Андер Беренечеа. Най-красивият момент в мача дойде в 22-ата минута, когато Омар Садик вкара с прекрасен удар от далечна дистанция за 2:0.

В 60-ата минута Севиля върна надеждите си с гол с глава на Юсеф Ен Несири, при който се получи и коварен за вратаря рикошет.

Последваха пропуски за гостите, но тяхната надежда угасна в края, когато те получиха два червени картона. Серхио Рамос бе изгонен директно след груб шпагат, а малко след това и капитанът Хесус Навас бе изгонен за протест.