Фаворитът Китай победи българския национален отбор по волейбол за жени с 3:0 гейма (25:15, 25:12, 25:17) в среща от Лигата на нациите, която гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Нашите момичета не успяха да се противопоставят на съперника и допуснаха осмо поражение в деветте си мача в турнира до момента.

За възпитаничките на Лоренцо Мичели най-резултатна бе Ива Дудова с осем точки. Мария Кривошийска добави шест, а Мирослава Паскова и Александра Съйкова завършиха с по пет.

За победителките най-резултатни бяха Ванг и Ли с по 13 точки.

Оставаме на последната 16-а позиция с актив от две точки, докато китайките вече са шести с 18.

Следващият мач за България е в четвъртък (13 юни, 08:30 часа пряко по MAX Sport 2 HD), като съперник е отборът на Тайланд, който до момента има 5 точки и е 13-и в таблицата.