Отборът на Рома изкова труден, но много ценен успех, който го прати сред първите четири на класирането в Serie A.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD, "вълците" победиха с 3:1 намиращия се в зоната на изпадащите тим на Верона.

Воденият от Жозе Моуриньо отбор достигна много трудно до победата, с голове в последните три минути, макар да игра с човек повече на терена още от 36-ата минута.

Верона остана с 10 души на терена още през първата част заради необмисленото влизане на Павел Давидович, който отнесе коляното на Дзаниоло и след намесата на системата ВАР, видя картона с червен цвят.

Това се случи само 10 минути, след като именно Давидович бе извел домакините напред в резултата.

Нещата до голяма степен започнаха да се развиват по плана на Рома, защото в самия край на първата част Дзаниоло изравни за "вълците", които имаха цяло второ полувреме да търсят победен гол, но така и не го намираха.

И когато изглеждаше, че храбрата отбрана на домакини ще удържи равенството, на сцената излезе появилият се принудително от пейката талант Кристиан Волпато.

18-годишният играч успя да вкара решителен гол в 89-ата минута. Втори за него в едва четвъртата му поява в игра в мъжкия футбол, като по ирония на съдбата и предишния бе точно срещу Верона.

В добавеното време на мача Ел Шаарауи оформи крайното 3:1, а с него Рома се нареди на четвъртото място в класирането, на точка от Милан, две от Аталанта и седем от лидера Наполи.

Верона пък остава на предпоследната позиция с едва пет точки в актива си.