Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид) не се победиха, завършвайки 1:1 в столичното дерби. Най-доволен от този резултат трябва да е тимът на Барселона, който при победа утре може да се откъсне на десет точки от големия си съперник Реал.

Срещата гледахте по МАX Sport 4 HD.

И двата гола паднаха късно през второто полувреме, като и двата бяха реализирани от уругвайски играчи. Нещо, което се случва за първи път в Дерби Мадриленьо през този век.

В 64-ата минута Атлетико остана с намален състав, след като Анхел Кореа бе изгонен, а четвърт час по-късно Хосе Мария Хименес нанесе удар по Реал, отбелязвайки за 1:0.

В 85-ата минута обаче "лос бланкос" изравниха. При това чрез друг уругваец - 18-годишната надежда Алваро Родригес, който се бе появил в игра като резерва.

Вечерта ще остане паметна в исторически план, след като Диего Симеоне стана треньорът с най-много мачове начело на един и същи отбор в Ла Лига - 425, изпреварвайки Мигел Муньос (424 като наставник на Реал Мадрид).

По-рано днес Кадис постигна минимален успех с 1:0 срещу Райо Валекано. Това стана факт благодарение на гол на Сержи Гуардиола.

Еспаньол пък надви Майорка у дома с 2:1. И двете попадения за "папагалчетата" бяха дело на Мартин Брайтуайт, докато за балеарците точен бе Ведат Муричи.