Лацио си гарантира мястото в Шампионска лига през следващащия сезон след драматична победа с 3:2 при домакинството си на предпоследния Кремонезе в 37-ия кръг. Мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

"Римските орли" стигнаха до успеха с късен гол на Сергей Милинкович-Савич в 89-ата минута, който им донесе актив от 71 точки и второ място във временното класиране.

Домакините от Рим бяха на път да изпуснат мача, след като в края на първото полувреме водеха с 2:0 с голове на Елсейд Хисай в четвъртата и Милинкович-Савич в 37-ата минута.

През втората част обаче Кремонезе заигра офанзивно и стигна до изравняване. Първо Пабло Галдамеш бе точен в 55-ата минута, а три по-късно Мануел Лазари си отбеляза автогол.

Голямата радост за Лацио донесе Милинкович-Савич с втория си гол в 89-ата минута. Загубата оставя Кремонезе с 24 точки, като тимът вече изпадна от Серия "А".

В друг мач от днес Болоня и Наполи завършиха наравно 2:2 на "Ренато Дел'Ара". Гледахте го също по MAX Sport 3 HD.

Неаполитанци също не се възползваха от комфортен аванс. Виктор Осимен вкара в 14-ата и 54-ата минута за преднина от 2:0, но Люис Фъргюсън в 63-ата и Лоренцо Де Силвестри в 84-ата оформиха изравняването за домакините.

То оставя Болоня на 11-о място с 51 точки, докато шампионът Наполи вече е с 87 на върха.