Фиорентина доминира изцяло в първи полуфинал срещу Ювентус в Купата на Италия, но в крайна сметка късметът се усмихна на “Старата госпожа”. Гостите победиха с 1:0 при гостуването си на “Артемио Франки”, където хиляди по трибуните посрещнаха подобаващо доскорошния си любимец Душан Влахович.

Мачът бе излъчен по MAX Sport 3 HD. Реваншът в Торино пък е на 21 април.

Юве запази мрежата си суха за пети път в последните седем полуфинални мача в този турнир, в който е и рекордьор по титли с общо 14.

Домакините се хвърлиха напред още от първата минута пред погледа на един от идолите на тифозите - Габриел Омар Батистута, който бе на трибуните. През първото полувреме всички положения бяха на сметката на “Ла Виола”, като Сапонара, Бираги и Торейра изпробваха бдителността на вратаря на Юве - Перин, но първата част завърши без голове.

Рано през второто полувреме Иконе нацели гредата на гостите, а след това Влахович създаде сам една от малкото опасности за Юве, която обаче не се превърна в гол.

Единственото попадение в мача дойде в добавеното време, бе на сметката на Ювентус, но не бе отбелязан от футболист на гостите. Лоренцо Венути си заби автогол в 92-ата минута след сериозно разбъркване в наказателното поле и така гостите грабнаха гол аванс преди втория мач между двата тима, който предстои след повече от месец.