Жирона победи Валядолид с 2:1 на своя "Естадио Монтиливи" в много интересен мач, който откри петия кръг на испанската Ла Лига, която можете да наблюдавате пряко в ефира на MAX Sport 4 HD.

Късен гол от бившия играч на Челси и Саутхемптън Ориол Ромеу донесе успеха за каталунците, като той е втори за тях след този над Хетафе във втория кръг.

Така Жирона се изкачи до десетото място в класирането с 10 точки, докато Валядолид е 14-и с четири точки, като вече има три поражения.

Срещата предложи много интересни ситуации пред двете врати. В началото имаше любопитни ситуации, като удар на Роке Меса от Валядолид бе спасен, а Ромеу уцели гредата след изстрел с глава.

Жирона поведе в 21-ата минута, когато Алейш Гарсия подаде в наказателното поле за Рейниер и той се нуждаеше само от едно докосване, за да отклони във вратата.

В 38-ата минута Валядолид изравни с фантастично изпълнение на Мончу. Той прати топката перфектно в ъгъла с шут от далечна дистанция.

През втората част и двата тима потърсиха победния гол, но до такъв се стигна чак в 88-ата минута. След центриране в наказателното поле Сантяго Буено отклони топката с глава и на далечната греда Ромеу бе най-съобразителен, за да я прати във вратата за 2:1.

В следващия кръг след седмица Жирона ще гостува на Бетис, а Валядолид приема затъналия Кадис.