Атлетик Билбао пропусна шанс да се доближи до лидерите в класирането, като стигна само до 2:2 на свой терен срещу Гранада в първия мач от 15-ия кръг на Ла Лига.

Гледахте го по MAX Sport 4 HD.

"Лъвовете" от страната на баските дори имаха късмет да избегнат поражението, въпреки че бяха сериозен фаворит преди двубоя.

Раул Гарсия им даде аванс в 10-ата минута, но Атлетик необяснимо преотстъпи инициативата на гостите и те отвърнаха с два удара до края на първото полувреме.

Дарвин Мачис изравни след асистенция на Хорхе Молина, а после ветеранът сам вкара второ попадение - 1:2 още в 34-ата минута!

Атлетик стигна до ремито и успокои хилядите по трибуните на "Нуево Сан Мамес" с щастлив автогол 14 минути преди края.

Тогава Иняки Уилямс отправи топката към празната врата, Абрам я изчисти със сетни сили преди голлинията, но тя удари падналия му съотборник Раул Торенте, остана в игра, Икер Муняин от домакините я бутна в гредата, а летящият вратар Луис Максимиано опита да я избие и с коляно сам я прати в мрежата. Куриозно, но резултатът бе 2:2.

В добавеното време Иниго Мартинес от домакините влезе много агресивно в краката на съперник и получи директен червен картон.

Ремито оставя Атлетик на осмо място с 20 точки, докато Гранада е с 12 и е 16-ти в класирането.

Гледайте мачовете от испанската Ла Лига и Сегунда в каналите на MAX Sport.