Христо Стоичков направи две асистенции и показа много добър футбол по време на участието си на Мача на мира, който бе организиран от Папа Франциск.

Бившият нападател игра през първото полувреме за отбора на "белите" и на два пъти даде голови пасове към грузинеца Шота Арвеладзе, а освен това направи гениално отиграване с пета преди попадението на бившия португалски стрелец Уго Алмейда.

Съотборник на Камата беше и бразилската легенда Роналдиньо. Христо беше на терена през цялото първо полувреме, което беше в доста съкратен вариант - само 25 минути, а второто продължи дори още по-кратко. Този път Ицо обаче излезе с номер 9 на гърба вместо с митичния номер 8.

Мачът се игра на "Стадио Олимпико", а победата отиде за отбора на "сините" с 4:3, като в техния състав личаха най-вече бивши италиански футболисти.

Двубоят беше организиран освен с призив за мир и с почит към легендата Диего Армандо Марадона, който почина през ноември по-миналата година.