Каляри и Наполи завършиха 1:1 в много динамичен мач в Сардиния от 25-ия кръг на Ла Лига.

Така неаполитанци също се заразиха с вируса от този кръг, който не позволи на лидерите да спечелят мачовете си. Отборът на Лучано Спалети не успя да се възползва от грешките на Милан и Интер и остава трети с 54 точки, колкото имат и "нерадзурите". Милан продължава да води с две повече.

Каляри обаче е тимът, който може да съжалява, че не спечели срещата, защото водеше до 87-ата минута и направи твърде много пропуски. Спокойно можеше да води с по-солиден резултат, но взе само точка. Тя увеличава актива на общо 22, което изважда тима от зоната на изпадащите, но само по голова разлика.

Срещата започна силно за Наполи и Ди Лоренцо отправи опасен удар в началото. В 11-ата минута Рахмани не успя да уцели добре топката от чиста позиция след центриране от ъглов удар.

На другата врата също валеше от опасности, като Алтаре и Жоао Педро направиха значими пропуски.

Каляри започна вихрено втората част и в 54-ата минута Дейола не уцели вратата от много изгодна ситуация. Все пак моментът за домакините дойде в 58-ата минута, когато с техничен удар по диагонала Гастон Перейро прати топката покрай Давид Оспина за 1:0.

Минути по-късно Каляри направи огромен двоен пропуск. Първо Оспина спаси удар с глава, а след това Базели по чудо изпусна добавката на опразнената врата от близка дистанция. Малко след това Оспина класно спаси и удар под гредата на резервата Разван Марин.

Както често се случва във футбола, Каляри съжали за пропуските си в 87-ата минута. Марио Руи центрира от левия фланг и Виктор Осимен надскочи съперника си в наказателното поле, за да вкара с глава за 1:1.

В 92-ата минута Каляри можеше да вземе трите точки, но нов удар по земя на Марин беше отразен от Оспина.

В друг мач от кръга Болоня обърна Специя и го победи с 2:1 в домакинство. Марко Арнаутович удари греда в шестата минута за хората на Синиша Михайлович, но Специя поведе в 11-ата след удар с глава на Рей Манай след центриране от левия фланг на Аркадиуш Реца.

В 40-ата минута Болоня изравни с гол на Арнаутович, който се възползва от извеждащо подаване на Муса Бароу. В 84-ата минута колоритният австриец направи обрата пълен за своите с втори гол. Той реализира с глава след центриране на Никола Сансоне.

Така Болоня се изкачи до 12-ото място в таблицата с 31 точки, докато Специя е на 15-о с 26.