Шампионът на Италия Милан разходи своите тифози на ръба на нервна криза, след като беше изправен пред угрозата да изпусне точки по драматичен начин при гостуването си на Емполи. Седемте минути продължение можеха да донесат инфаркт на всеки с по-слабо сърце, а в крайна сметка успехът потегли в посока Милано - 3:1 за "росонерите".

Съпреживяхте поредния тест за издръжливоста на отбора на Стефано Пиоло пряко по MAX Sport 3 HD.

На "Карло Кастелани" Милан се скъса да пропуска до почивката и трябваше да чака до 79-та минута. Тогава Тонали изпълни бързо тъч, Рафа Леао пое топката и я поднесе на празна врата на Анте Ребич. А треньорът на Емполи настръхна заради нередовна според него позиция на Тонали при страничното хвърляне и получи жълт картон.

И когато Милан вече беше готов да брани трите точки с всевъзможни средства, Недим Байрами изпълни феноменално пряк свободен удар във втората минута от добавеното време за 1:1. Но вместо да се огъне, шампионът използва оставащото от седемминутното продължение и се вдигна на щурм.

Няма и 60 секунди след шедьовъра на Байрами, Фоде Бало-Туре се възползва от подаване на Крунич и вкара за 1:2. А при контраатака малко след това Ребич пусна в дълбочина пас към Леао и португалецът заби хладнокръвно за крайното 1:3.

Така Милан се доближи на три точки от върха - със 17 срещу 20 за Наполи. А Емполи е 14-ти със седем и все още няма победа на свой терен. Но радостта дойде с цената на нови три контузии - на Салемакерс, Калабрия и Кяер, които се присъединиха в лазарета към титулярния вратар Майк Менян.