С гол на Матиас Тисера в петата минута на добавеното време Лудогорец победи като гост Спартак (Търнава) с 2:1. И си отвори вратата по най-драматичния начин към пролетно приключение в евротурнирите, ако успее да продължи в Лига на конференциите.

Видяхте по MAX Sport 3 HD емоционалния мач от Словакия, в който реми изглеждаше като кошмарен сценарий за българския шампион и щеше да го обрече на почти сигурно отпадане.

Сега съдбата на Лудогорец е в неговите ръце преди последния кръг на 14 декември в група Н на турнира.

За това допринесе и невероятното 6:1 на Нордшеланд срещу Фенербахче в другия мач в групата тази вечер в мач, който видяхте по MAX Sport 4 HD. Шокиращият резултат от Дания промени ситуацията на върха в група Н, където вече скандинавският тим е лидер с 10 точки, а Фенербахче и Лудогорец имат по 9. Спартак е отпаднал с 1 точка.

Куадо Дуа даде аванс на тима от Разград в 74-ата минута, но почти веднага Ерик Даниел изравни за домакините. Лудогорец изпусна дузпа в 85-ата минута чрез Оливие Вердон и изглеждаше, че шансът е избягал. Но Тисера вкара в петата минута на добавеното време, за да спаси европейската мисия.

По същото време датчаните унижиха турския гранд, като хеттрик направи Бенямин Нигрен. Голове вкараха още Лукас Хей, Даниел Свенсон и Кристиан Расмусен. Белгийската звезда Миши Бачуай върна едно попадение за Фенербахче.

Така в последния кръг на 14 декември Лудогорец приема Нордшеланд и при победа се класира със сигурност за пролетните елиминации. Въпросът е дали ще е първи или втори в групата при такъв сценарий, защото Фенербахче е домакин на Спартак (Търнава) и вероятно също ще спечели.

При изравнени точки между нашия първенец и гранда от Истанбул ще е важна головата разлика, тъй като балансът в преките им двубои е равен. А засега Лудогорец има предимство (-1) пред "фенерите" (-2 гола).

Първото място праща директно в осминафиналите, а второто - на плейоф преди тях през февруари.

Хекен - Леверкузен 0:2.

Фамозен гол не стигна за победа, но осигури първото място на Аталанта в групата (резултати)