Севиля е новият крал на Лига Европа!

Андалусийците стъпиха за рекорден седми път на върха след драматичен и зрелищен финал с Рома, който бе излъчван пряко по MAX Sport 3 HD.

На стадиона в Будапеща играчите на Хосе Луис Мендилибар ликуваха след изпълнение на дузпи и продължават да са без загубен финал в този турнир.

Нещо повече - това бе и първо поражение за Жозе Моуриньо в европейски финал.

Пред 67 000 фенове по трибуните двубоят очаквано предложи много емоции и драма, като в редовното време и продълженията завърши наравно - 1:1.

Рома успя да нанесе първия удар в 35-ата минута, когато Дибала бе изведен отлично и с прецизно изпълнение откри резултата.

Истинският екшън обаче предстоеше през втората част, когато при едно центриране в 55-ата минута Манчини си отбеляза автогол и Севиля изравни за 1:1.

Последваха и две инфарктни ситуации, които разбуниха духовете.

В 75 минута съдията Майкъл Оливър даде дузпа за Севиля, но след консултация с VAR я отмени.

Само 7 минути по-късно отново Оливър се превърна в главно действащо лице, когато топката срещна ръката на Фернандо в наказателното поле. Всички в лагера на Рома бурно пожелаха дузпа, но съдията дори не пожела да гледа ситуацията на видеоекрана.

Така двубоят завърши при 1:1 в редовното време, а в продълженията двата тима не успяха да решат спора си.

И дузпи трябваше да определят новия носител на трофея.

За Севиля точни бяха Окампос, Ламела и Ракитич, а за Рома единствено отбеляза Кристанте, след което Манчини и Ибаньес пропуснаха.

Така всичко трябваше да се реши от изпълнението на Монтиел - играчът, който би и победната дузпа за Аржентина на финала на Световното първенство.

Той първо пропусна, но реферът даде знак изпълнението да се повтори, защото вратарят на Рома Руи Патрисио не е бил на голлинията. От втория опит Монтиел бе безгрешен и качи Севиля на трона в Лига Европа за рекорден седми път.