Кадис спечели с 2:0 срещу Валядолид и по този начин се откъсна на четири точки от зоната на изпадащите. Двубоят, който бе директна битка между два тима, борещи се за оставането си в испанския елит, бе решен от два гола на конгоанското крило Тео Бонгонда.

Роденият в Белгия национал на африканската страна реализира съответно третото и четвъртото си попадение през сезона в Ла Лига, като тези голове може да се окажат с изключително голяма стойност за андалусийците.

Бонгонда отказа съпротивата на Валядолид в рамките на по-малко от 10 минути през второто полувреме. Той откри резултата в 69-ата минута, а след това удвои от дузпа в 76-ата.

С тези три точки Кадис се изкачи до четиринадесетата позиция във временното класиране с общо 38 в актива си, докато Валядолид е точно над чертата с 35.

До края на сезона в Испания има още три кръга.