Кристиано Роналдо отново вкара гол за Манчестър Юнайтед в Шампионската лига след 12 години, но той не му донесе радост.

Португалската суперзвезда се завърна в турнира като "червен дявол" и му трябваха 13 минути, за да открие резултата при гостуването на Йънг Бойс в мач от група F. Това бе 135-и гол на Роналдо в турнира, в който той е реализатор №1.

Швейцарският шампион обаче обърна резултата до 2:1, като победното попадение дойде в петата минута на добавеното време. Резервата от САЩ Джордан Сибачу вкара след груба грешка на друг играч, влязъл от скамейката - Джеси Лингард.

Английският национал замени Роналдо 18 минути преди края.

Снимка: Getty Images

В 35-ата минута Юнайтед остана с 10 души след червен картон на Аарон Уан Бисака и от този момент до края предимството бе изцяло за домакините. Те доминираха, превъзхождаха в удари тотално - 17:2, както и във владеене на топката.

Изравняването дойде в 64-ата минута чрез камерунеца Никола Нгамелау, който отблизо засече пас от десния фланг.

И изглеждаше, че Юнайтед въпреки численото неравенство ще си тръгне с реми, когато Лингард необяснимо върна топката към вратаря Давид де Хеа, тя бе пресечена от Сибачу и той реализира - 2:1 за Йънг Бойс.

Попадението дойде секунди, преди да изтекат петте добавени минути към 90-те.

Така Юнайтед стартира със загуба в груповата фаза, а другите два отбора в това каре са Виляреал и Аталанта.

Гледайте зрелищата от Шампионската лига в каналите на MAX Sport.