Отборите на Йънг Бойс (Берн) и Аталанта сътвориха най-зрелищния мач от програмата на Шампионската лига във вторник вечер. Швейцарци и италианци си отбелязха общо шест гола, но не можаха да се победят, завършвайки 3:3, като със сигурност гостите от Бергамо ще бъдат по-доволни от този резултат, защото макар да повеждаха на два пъти в резултата, пет минути преди края бяха в ролята на изоставащи и стигнаха до точката малко преди последния сигнал.

Този двубой гледахте пряко в ефира на MAX Sport 1 HD.

Дуван Сапата откри за гостите след 10 минути игра, когато се освободи от защитника си и прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 0:1. Домакините все пак успяха да изравнят пет минути преди почивката, когато Теосон-Джордан Сибачу отбеляза с глава за 1:1, но трябваше да изчака проверка на ВАР за потенциално нарушение, преди да се зарадва.

Аталанта отново поведе, като точен бе Хосе Луис Паломино в 52-ата минута. Бившият играч на Лудогорец отбеляза дебютния си гол в Шампионската лига, с който възстанови преднината на своя тим.

Йънг Бойс стигна до обрат в рамките на само четири минути след 80-ата, като първо Венсан Сиеро се разписа в 80-ата минута, а след това Силван Хефти вкара третото попадение за домакините с красив удар в горния ляв ъгъл за 3:2.

Радостта на швейцарците обаче бе кратка, защото в 88-ата минута Луис Муриел изравни от свободен удар - 3:3. В добавенот овреме Никола Нгамалеу и Сандро Лаупер можеха да донесат победата на швейцарците, но Хуан Мусо се намеси брилянтно.

Йънг Бойс е на последното място в класирането с 4 точки, докато Аталанта е трети със 7 и в последния кръг излиза срещу Виляреал в директен спор за втората позиция в група F.

В група G на турнира Лил записа втори успех, печелейки с 1:0 у дома срещу Залцбург, а победата на френските шампиони наблюдавахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Джонатан Дейвид реализира единственото попадение в мача, което бе с цената на три точки и изведе французите до първото място във временното класиране с 8 точки, докато австрийците остават втори - със 7 в актива си.

В другата среща от тази група Севиля надви Волфсбург с 2:0.