Нападателят Хуан Диего Молина Мартинес "Стоичков" и неговият Ейбар ще трябва да почакат за влизане в първото ниво на испанския футбол.

Баските загубиха гостуването си на последния Алкоркон с 0:1 в заключителния 42-и кръг на Сегунда след попадение на Джовани Зарфино в 91-ата минута.

Ако срещата беше завършила при нулево равенство, Ейбар щеше да се класира директно като втори в таблицата. Вместо това тимът беше задминат от Валядолид.

Отборът, който е собственост на Роналдо, надви с 3:0 Уеска у дома след попадения на Шон Вайсман, Гонсало Плата и Алваро Агуандо.

Така Валядолид завършва втори с 81 точки, на една пред Ейбар. В същото време лидерът Алмерия завърши наравно 2:2 при гостуването си на Леганес, но въпреки това запази първата си позиция също с 81 точки. Става шампион заради по-добра голова разлика спрямо Валядолид.

Ейбар ще играе полуфинални плейофи срещу шестия Жирона, докато четвъртият Лас Палмас и петият Тенерифе ще определят вторият финалист. Срещите са в началото на юни, а финалите, които ще посочат последният трети нов отбор в а Ла Лига, са на 11 юни и 19 юни.