Не ние нарекохме втория ден от изминалия уикенд "супернеделя" в европейския футбол, но смятаме, че е напълно подходящо. В каналите на MAX Sport в рамките на 8 часа видяхте четири от най-големите сблъсъци в европейския футбол, пропити с история, вражда и градска или национална чест. А и важни за класирането в актуалния сезон, като две от тях си бяха директни конфронтации в битка за титлата. В едно видео събрахме за вас най-доброто от Супернеделята на дербитата, в която ще видите всички голове, спорните моменти, а и уловени емоциите им.

Началото бе в ранния следобед в Амстердам, където Аякс прие Фейенорд в среща на втория с първия в класирането. Изоставането на домакините бе 3 точки преди дербито, наречено в Нидерландия от десетилетия Дер Класикер.

18 години по-късно: Фейенорд отново превзе "Йохан Кройф Арена"

Гостите поведоха, но до почивката резултатът бе 2:1 за Аякс и изглеждаше, че ще имаме изравняване с по 58 точки на върха на двата гранда.

Но голове на Шимански и Гертрауда донесоха нов драматичен обрат и Фейенорд открадна точките с 3:2. И води вече с 6 пред конкурента за титлата.

В Рим никога не е скучно, когато "орелът" на Лацио лети срещу "вълка" на Рома.

Класиката на Вечния град обикновено е жарава от емоции много повече, отколкото арена на страхотна класа. Просто победата е твърде важна.

Ранен втори жълт картон на Ибанес от Рома даде голямо предимство на Лацио, а същият "герой" струваше загубата на "вълците" и през есента, когато подари гола на лациалите.

Сега с 10 тимът му не издържа и страхотен гол на Матиа Дзакани стигна за нов успех на "небесносините".

"Небесносиня" фиеста в Рим, познат грешник пак обрече Рома в дербито

В контекста на битката за място в топ 4, това бе и голям удар за Рома. Тимът на Моуриньо е пети с точка зад Милан, докато Лацио лети високо на второто място.

Дерби д`Италия наричат сблъсъка Интер - Ювентус и това е всичко, което трябва да се знае за това противоборство. В неделната вечер на "Сан Сиро" гостите триумфираха със спорен гол на Филип Костич в средата на първото полувреме, след като останаха съмнение за игра с ръка по време на атаката преди завършващия удар.

Скандалите след мача бяха големи, а треньорът на Интер Симоне Индзаги поиска обяснение как такова попадение може да бъде признато при наличието на ВАР. Кой прав, кой крив... 0:1 за Юве и нов живот на надеждите на "старата госпожа" за четворката.

Въпреки отнетите по-рано през сезона 15 точки, "черно-белите" на Алегри са само на 7 точки от Милан, който е четвърти.

Интер е трети.

Юве триумфира в Дербито на Италия и разколеба още куцукащия Интер

Десертът бе футболното украшение на този невероятен футболен ден. Несъмнено най-добрият мач като спортно-технически достойнства, а и най-голямата марка за дерби в европейската игра изобщо. Ел Класико.

Реал поведе щастливо на "Камп Ноу", след като Араухо си отбеляза нещастен автогол или по-скоро топката го удари и се завъртя неспасяемо в близкия ъгъл. Но на ръба на първото полувреме Сержи Роберто изравни, а Барселона настоятелно търсеше и още голове.

Мадрид се активира след 70-ата минута и стигна до попадение за 2:1, отменено с ВАР, след като се прецени, че Марко Асенсио е на сантиметри зад отбраната. И в добавеното време дойде драмата - Франк Кесие вкара първия си гол с екипа на Барса, за да донесе 2:1 и 12 точки преднина на върха за каталунците пред вечния враг.

Ето това бе Супернеделята - четири велики дербита, 10 гола, червени картони, спорни моменти около ВАР, страсти... Футболно пиршество.

Вижте най-доброто от него в едно видео.

С гол в добавеното време Барса сложи ръка на Ел Класико, а вероятно и на титлата