Българинът Станислав Иванов не влезе в игра за Чикаго Файър, а съотборниците му отстъпиха като гости на актуалните шампион в МЛС - Ню Йорк Сити. Бившият отбор на Христо Стоичков загуби с 0:1 и продължава да е на дъното на Източната конференция в американското футболно първенство с едва две победи в тринадесет мача досега.

Този двубой гледахте директно в ефира на MAX Sport 3 HD.

Единственият гол в мача дойде в средата на първото полувреме и бе реализиран от дузпа. Бразилецът Ебер бе точен от бялата точка, след като защитник на Файър игра с ръка в наказателното си поле.

Ню Йорк е втори на Изток с 23 точки, изоставайки с една от лидера Филаделфия, но е и с мач по-малко.

На Запад Хюсън Динамо се разправи с 3:0 като гост на Лос Анджелис Галакси.

Себастиан Ферейра откри от добавка още в 11-ата минута, докато останалите два гола дойдоха след почивката. Тейлър Пашър удвои в 58-ата минута с краси диагонален изстрел от дистанция, а четири по-късно Тор Улфарсон направи 3:0.

Хюстън е седми с 12 точки, а ЛА Галакси е единадесети в Западната конференция с 9 и само 5 отбелязани гола досега.