Канада спечели първата победа в своята история на финали на Копа Америка, след като излъга Перу с 1:0. Видяхте мача по MAX Sport 3 HD.

Канадците могат да се надяват и да продължат на четвъртфинал, тъй като с три точки са втори в групата. Реми срещу Чили в последния мач ще им стигне за това.

Канада е на първите си финали на надпреварата, което прави постижението още по-значимо.

Джонатан Дейвид, звездата на френския Лил, вкара единствения гол в 74-ата минута след светкавична контраатака.

Кошмарен момент спря мача за почти 10 минути в добавеното време на първата част. Тогава страничният съдия Умберто Панджой от Хондурас падна на тревата и изглеждаше напълно бездиханен, а вратарят на канадците Максим Крепо се притече за първа помощ. Оказа се, че арбитърът е получил припадък от топлото време - а температурите в този момент в Канзас Сити достигаха до 37 градуса.

В група А Аржентина е с 6 точки и се класира за четвъртфинал. Канада има 3, а Перу и Чили - по 1.