Барселона разби Кадис като гост с 4:0 в среща от петия кръг на испанската Ла Лига, която можехте да проследите пряко по MAX Sport 4 HD.

Двубоят беше прекратен при резултат 2:0 десетина минути преди края на редовното време, след като фен на домакините получи инфаркт и се наложи спешна намеса на медицинските екипи.

Първоначалната информация е, че той за щастие е стабилизиран, но от телевизионните кадри ситуацията изглеждаше критична. Камерите показаха как вратарят на Кадис Йеремиас Ледесма тича, за да даде дефибрилатор на докторите. Играчите спряха да играят и наблюдаваха с разтревожени изражения, а същото важеше и за феновете по трибуните.

След дълга пауза мачът беше подновен, а Барса вкара нови два гола на разклатения съперник. Така се изкачи поне временно начело в класирането с 13 точки след четири поредни победи. Кадис остана на дъното с пет поражения в пет мача и ситуацията там меко казано не изглежда добре.

Барса откри резултата в 55-ата минута с попадение на Френки де Йонг, а десет по-късно Роберт Левандовски също се разписа след добра комбинация на други две нови попълнения - Ектор Бейерин и Рафиня.

След паузата Ансу Фати бе точен за 3:0 след добра работа на Лева, а крайният резултат в 92-ата минута оформи Осман Дембеле.