Интер е носител на Суперкупата на Италия след класика над градския съперник Милан в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

"Нерадзурите" спечелиха с 3:0 миланското дерби, което по комерсиални и финансови причини се изигра в столицата на Саудитска Арабия - Рияд.

Интер, който участва в мача като носител на Купата на Италия, напълно заслужи своя успех, а той дойде по възможно най-сладкия начин - с класика над шампиона и градски съперник Милан.

С това Интер спечели своята втора поредна и общо седма Суперкупа на Италия, която до голяма степен бе изкована с перфектната първа част.

Още в първите 21 минути "нерадзурите" водеха с 2:0, а прекрасната им игра остави отбраната на Милан без отговор.

Първо Николо Барела асистира към Федерико Димарко, който с прекрасен удар откри резултата, а десет минути по-късно Един Джеко показа класата си и вкара за 2:0.

Това до голяма степен реши мача, а макар през втората част Милан да опита да се върне в него, то Интер отлично бранеше аванса си, който бе увеличен в 77-ата минута.

Тогава Лаутаро Мартинес с чудесен гол вкара за 3:0 и донесе Суперкупата за Интер.