Интер направи нова голяма крачка към скудетото в Италия след 4:2 в Рим срещу Рома. Мачът бе зрелище пред шумните трибуни на "Олимпико" и под непрекъснатия пороен дъжд, а вие го видяхте по MAX Sport 3 HD.

Франческо Ачерби откри с глава за гостите в 17-ата минута, като останаха съмнения дали негов съотборник в засада не пречеше на вратаря Руи Патрисио. ВАР обаче призна гола.

Рома - вдъхновен от трибуните, а и от добрата си серия с три поредни победи, обърна резултата до почивката. Вкараха Манчини и Ел Шаараауи, като голът на нападателя бе особено красив.

Но Маркюз Тюрам изравни в 49-ата минута, а пак той притисна Анхелиньо в 56-ата и защитникът си вкара автогол. В добавеното време Бастони на контраатака довърши римляните - 2:4.

Интер води с 50 точки, седем повече от втория Ювентус, който има и мач по-малко.

По-рано днес Лацио победи с 3:1 Каляри навън в друг мач, който видяхте по MAX Sport 3 HD.

Дейола откри за гостите, Чиро Имобиле удвои, а домакините отвърнаха с гол на Гаетано.

Но Фелипе Андерсон направи резултата 1:3 в 65-ата минута и Лацио не даде шанс до края на съперника да търси обрат.

"Орлите" са шести с 37 точки, а Каляри остава в зоната на изпадащите с 18.