Интер се върна на върха в италианската Serie A след трудно изкована победа с 1:0 в гостуването на Фиорентина. Видяхте дербито от 22-ия кръг пряко по MAX Sport 3 HD.

"Нерадзурите" търсеха задължителен успех, който да ги прати с точка аванс в "Дерби д'Италия" след седмица, а този успех за пореден път им бе донесен от Лаутаро Мартинес.

Аржентинският талисман на Интер успя да открие още в 14-ата минута, когато се разписа с глава след центриране от корнер.

Скъпоценен гол, който обаче можеше да бъде пропилян 15 минути преди края, когато неразчетените действия на вратарят Ян Зомер доведоха до дузпа в полза на Фиорентина.

Швейцарският национал нокаутира Нзола вместо да боксира топката, а намесата на ВАР накара реферът по катеогирчен начин да отсъди дузпа, с която Фиорентина усещаше изравнителния гол, който изобщо нямаше да е незаслужен.

Нико Гонзалес обаче буквално се подигра с труда на своите съотобрници, защото просто подаде топката на Зомер. Абсолютно несериозно изпълнение, което тотално обезвери домакините, а резултатът 1:0 си остана непроменен до края.

Така Интер има точка пред Ювентус на върха, но и мач по-малко от големия си съперник за Скудетото.

Днес се игра още едно дерби със сериозен заряд в Италия, но на терена зрелището отсъстваше.

Гонещият място в топ 4 тим на Лацио посрещна закъсалия шампион Наполи, като двата тима направиха нулево реми.

Мач, в който имаше само един точен удар, а двата тима не създадоха почти нищо в предни позиции, като най-зрелищният миг е един отменен гол от задна ножица.

По-рано днес MAX Sport 3 HD ви показа как Монца победи Сасуоло с 1:0, а единственото попадение вкара Андреа Колпани в 31-ата минута.