Интер се развихри и разгроми с 6:1 Болоня в мач от Serie A, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

"Нерадзурите" се реваншираха по отличен начин на своите тифози за поражението от Ювентус през уикенда, като освен това успяха да се изкачат в топ 4 на класирането, макар и временно.

Също така Интер записа най-убедителния си успех от 15 месеца насам, като по ирония на съдбата и предишният разгром бе с резултат 6:1, а съперникът отново бе Болоня на "Сан Сиро".

Тази вечер нещата не започнаха по най-спокойния начин, защото Болоня успя да открие резултата чрез Хараламбос Ликоянис, но обратът не закъсня.

До края на полувремето Един Джеко, Федерико Димарко и Лаутаро Мартинес направиха резултата 3:1 и дадоха комфортен аванс на Интер. Джеко вече е и вторият най-възрастен голмайстор в клубната история, като отстъпва само на Синиша Михайлович.

В играта на домакините имаше страхотно настроение, което се пренесе и през втората част, когато нов гол на Димарко, както и по един на Хакан Чалханоглу и Робин Госенс, оформиха крайното 6:1.

По същото време MAX Sport 2 HD ви показа мача между Фиорентина и Салернитана, който домакините спечелиха с 2:1 след късно попадение на Лука Йович, което първо не бе зачетено заради засада, но ВАР показа, че такава няма и трите точки останаха във Флоренция.