Шампионът на Италия Интер запази надеждата за защита на титлата жива. “Нерадзурите” спечелиха с 3:1 гостуването си на Каляри в Сардиния и така отново са на две точки зад градския съперник Милан един кръг преди края, като всичко ще се реши след седмица.

Успехът на Интер гледахте директно по MAX Sport 3 HD.

Гостите започнаха изключително активно, като в първите десет минути имаха няколко възможности да открият и Милан Шкриниар отбеляза в седмата минута, но попадението бе отменено заради игра с ръка. В 25-ата Матео Дармиан все пак даде преднина на гостите, засичайки центриране на Иван Перишич.

Шест минути след началото на втората част Лаутаро Мартинес удвои, след като надбяга защитата на съперника и след това прокара топката между краката на вратаря за 2:0.

Каляри все пак намали чрез левия си бек Хараламбос Ликоянис, но втори гол на Лаутаро сложи точка на спора. В 84-ата минута с елегантно копване той отбеляза осмия си гол в осем мача срещу Каляри - 3:1.

Интер има 81 точки, а Милан води с 83. Каляри пък все още има шанс за спасение, но той минава през задължителна победа над изпадналия вече тим на Венеция, както и загуба на Салернитана от Удинезе.

Програмата за последния кръг пък праща Интер у дома срещу Сампдория, а Милан далеч от вкъщи срещу Сасуоло.