Порто направи всичко по силите си, но не успя да елиминира Интер в Шампионската лига и след 0:0 в реванша в Португалия, трикратният първенец на Европа отива на четвъртфинал.

Италианците бяха спечелили първия мач с 1:0 преди три седмици, когато един късен гол на Ромелу Лукаку в 86-ата минута им даде успеха.

Видяхте драматичния реванш от "Драгао" в Порто по MAX Sport 4 HD.

В него домакините имаха игрови превес и търсеха обрата, но не стигнаха до гол. И то, след като в последните минути Интер направо бе в глуха защита, а топката сякаш не искаше да влезе във вратата му.

Особено драматично бе добавеното време от 7 минути. В него изстрел на Тони Мартинес бе отбит от голлинията от Дензел Дъмфрис, после удар с глава на Мехди Тареми бе отклонен в гредата от вратаря на гостите Андре Онана, а веднага след това Марко Груич насочи топката към мрежата, но тя пак спря в рамката - този път в горната греда.

Невероятен малшанс за Порто и отпадане на осминафинал за тима на Сержо Консейсао.

Интер отива на първи четвъртфинал в турнира от 2011-а, където вече е и градският съперник Милан.

А в сряда Наполи може да направи италианските тимове сред последните осем да са цели три, ако довърши успешно задачата си срещу Айнтрахт в реванша у дома, след като победи с 2:0 като гост в Германия.