Интер победи много трудно Торино с 1:0 на "Сан Сиро" в среща от шестия кръг на италианската Серия "А", която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

Късно попадение на Марсело Брозович реши крайния победител, но големият герой за "нерадзурите" се казва Самир Ханданович. Словенският ветеран на вратата направи няколко изумителни спасявания и лиши "биковете" от попадение, което щеше да е заслужено. Така Интер взе трета поредна домакинска победа в шампионата и се изкачи до третото място с 12 точки. Торино загуби второ поредно гостуване и е шести с 10 точки.

Още в началото Интер се втурна в атака и отправи неточен удар чрез Лаутаро Мартинес. На другата врата Самир Ханданович направи прекрасно спасяване след опит на Никола Влашич.

През втората част стражът на домакините отново се прояви след изстрел с глава на Антонио Санабрия. Поредното му спасяване дойде след пряк свободен удар на Рикардо Родригес. Четвъртото стана факт при още един опит на Влашич.

Вратарят на Торино Милинкович-Савич също се прояви при удар с глава на Милан Шкриниар. В 83-ата минута отново Ханданович отрази изстрел на Санабрия. Моментът за Интер дойде в 89-ата минута, когато Николо Барела направи страхотен пас към Марсело Брозович и той технично отклони покрай вратаря, за да до донесе победата на Интер.

Ранният мач днес се разви по подобен начин, като късен гол донесе и победата на Наполи с 1:0 над гостуващия Специя. Реализира го новото попълнение Джакомо Распадори също в 89-ата минута. Петко Христов игра за гостите, влизайки като резерва за последните 20 минути.

Победата остави Наполи на върха в класирането с 14 точки, като тимът още няма загуба. Специя допусна трета поредна загуба при гостуване и е на 14-о място с 5 точки.