Интер разгроми Каляри с 4:0 в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

По този начин "нерадзурите" се изкачиха на върха в Serie A след 17 изиграни кръга.

Обрат прати Аталанта само на две точки от първия

Интер се възползва по най-добрия начин от грешките на своите конкуренти, като поведе таблицата за първи път през този сезон.

"Нерадзурите" имат 40 точки на върха, с една повече от Милан, три повече от Аталанта и четири пред Наполи.

Така италианският шампион имаше три различни водачи на класирането само за последните три кръга.

Днес Интер тотално надигра своя опонент, който е закъсал на предпоследната позиция, като четирите гола бяха най-малкото, с което Каляри се размина.

Лаутаро Мартинес откри през първата част, а малко след това изпусна дузпа, с която можеше да реши всичко.

В началото на второто полувреме обаче бързи попадения на Алексис Санчес, Хакан Чалханоглу и Лаутаро Мартинес оформиха крайното 4:0.

По-рано днес отборът на Наполи, който в продължение на 15 кръга оглавяваше класирането, допусна нова сериозна грешка.

Неаполитанците загубиха с 0:1 от Емполи у дома и се сринаха до четвъртата позиция след само едната точка, която спечелиха в последните си три мача.