Лаутаро Мартинес вкара единственото попадение в дербито на Милано, а то се оказа напълно достатъчно за Интер. "Нерадзурите" удължиха агонията на големия си съперник Милан, побеждавайки с 1:0, а по този начин "росонерите" нямат победа вече пет поредни кръга.

Голямата битка гледахте в ефира на MAX Sport 3 HD.

Шампионите изостават на 18 точки от лидера Наполи и защитата на титлата вече изглежда като напълно невъзможна мисия. Интер пък е втори в класирането с 13 точки по-малко от неаполитанците.

Наполи продължава да мачка всичко по пътя си

Аржентинският капитан на домакините се разписа в 34-ата минута, когато засече с глава центриране на Хaкан Чалханоолу.

Така Лаутаро вече има седем гола във вратата на Милан, което е второто най-добро постижение в клубната история.

Като цяло "червено-черните" играха отчайващо, а Интер доминираше през почти целия мач, стигайки заслужено до победата.

По този начин "синьо-черната" част на Милано ще ликува след триумф над местния съперник за втори път в рамките на по-малко от месец.

През януари интеристите спечелиха с 3:0 във финала за Суперкупата на Италия.