Шампионът на Италия Интер нанесе на Наполи първа загуба от началото на сезона в Серия “А”. Двата отбора определено не разочароваха с представянето си, като в крайна сметка “нерадзурите” триумфираха у дома на “Сан Сиро” с 3:2 и по този начин съкратиха дистанцията спрямо днешния си съперник и големия градски съперник Милан, които са на първите две позиции в класирането.

Дербито на кръга наблюдавахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Пьотър Желински даде преднина на гостите с прекрасен далечен шут в 17-ата минута, но само осем по-късно Интер изравни благодарение на дузпа. Тя бе дадена за игра с ръка на Мамаду Кулибали, а Хакан Чалханоглу не сбърка от 11 метра - 1:1.

Минута преди края на първото полувреме Иван Перишич изведе домакините напред, след като отбеляза красив гол с глава от малък ъгъл. Асистенцията бе дело на Чалханоглу, който центрира от корнер - 2:1.

Интер задържа инерцията и след почивката, когато Лаутаро Мартинес отбеляза трети гол в 61-ата минута, а по този начин футболистите на Симоне Индзаги вече предвкусваха успеха. Дрис Мертенс все пак върна Наполи в мача в 79-ата минута, когато вкара своето попадение №103 за южняците в елита на Италия и така се превърна в най-резултатният футболист на клуба в шампионата.

Вратарят на домакините Самир Ханданович се намеси ключово на няколко пъти в заключителните минути, когато неаполитанците се хвърлиха в атака.

Наполи е лидер с 32 точки, втори в класирането е Милан, също с 32, а Интер е трети с 28.

Болоня пък отстъпи на Венеция с 0:1 по-рано в неделния ден. Единственото попадение бе дело на Давид Окереке.