Интер изигра силен мач и спечели с 2:0 домакинството си на Верона в среща от 32-ия кръг на италианската Серия "А", който можете да наблюдавате по MAX Sport 3 HD.

"Нерадзурите" се изравниха по мачове с директните си конкуренти за титлата и отново са с равни точки с Наполи - по 66. Двата отбора продължават да преследват лидера Милан, който е с 67. В неделния ден "росонерите" гостуват на Торино, а неаполитанци приемат Фиорентина.

Поражението оставя Верона на деветата позиция с актив от 45 точки.

За Интер мача мина лесно с два гола през първата част на Николо Барела и Един Джеко. Това беше четвърти пореден триумф срещу този съперник в Серия "А".

"Нерадзурите" си решиха мача още през първото полувреме. В 18-ата минута силен удар на Иван Перишич бе спасен от Лоренцо Монтипо. Хърватинът обаче даде асистенция в 22-ата минута, когато центрира към Николо Барела и италианецът отклони топката по перфектен начин - 1:0.

Малко след това Монтипо направи още едно добро спасяване, този път след удар на Анхел Корея.

В 30-ата минута Интер вкара за 2:0. Федерико Димарко центрира от корнер и Перишич отклони с глава на близката греда, за да направи асистенция към Един Джеко, който вкара от лесна позиция.

В 35-ата минута Джовани Симеоне направи най-големия пропуск за гостите, когато не успя да преодолее Самир Ханданович от чиста позиция. Рефлексът на стража също заслужава похвала.

През втората Верона продължи да търси попадения, но стреляше основно от далечна дистнация - или Ханданович спасяваше без напрежение, или топката прелиташе над вратата.

В 73-ата минута Монтипо направи трето впечатляващо спасяване, когато Дамброзизо стреля и след намесата срещна и странична греда.

В друг мач от днес Емполи и Специя завършиха при резултат 0:0 на "Стадо Карло Кастелани".

Така домакините се изкачиха до 12-ото място с 33 точки, докато отборът на Петко Христов е 15-и с 33. Българинът остана на резервната скамейка.

И двата отбора имаха изгодни ситуации да стигнат до победата, но вратарите Гуглермо Викаро и Иван Проведел направиха впечатляващи спасявания. Първият мач между тези съперници през сезона също завърши наравно.

Гледайте мачовете от италианската Серия "А" пряко по MAX Sport 3 HD.