Интер победи като гост Ювентус с 1:0 в супердербито на кръга в Serie A, а цената на успеха е много по-голяма от трите точки. Гледахте поредното издание на Дерби д`Италия по MAX Sport 3 HD, а сблъсъкът ни остави без дъх.

Екшънът започна от първата минута: атака на Юве, спасяване на Самир Ханданович, а при опита за контраатака Лаутаро Мартинес от Интер изрита неволно, но много тежко в главата Мануел Локатели. И така се започна... Юве изпусна четири отлични ситуации през първото полувреме, а при грешка на Ханданович и разбъркване, гредата спаси гостите. После и Марсело Брозович изчисти от голлинията, а Интер оцеляваше.

Лаутаро пък имаше късмет да остане на терена, след като още в 24-ата минута закъсня при влизане в краката на Джорджо Киелини и, вече с жълт картон, с облекчение изслуша лекцията на рефера Масимилиано Ирати, който не го изгони.

В края на полувремето обаче дойде най-голямата лудост на вечерта и едни 5-6 минути, които решиха мача. Интер получи дузпа, въпреки че първоначално Ирати извади нарушението срещу Дензъл Дъмфрис извън наказателното поле. ВАР настоя преглед на ситуацията, оказа се, че е вътре - дузпа.

Хакан Чалханоглу застана зад топката, но вратарят Войчех Шчесни спаси удара му, а при добавката настана разбъркване и играч на Юве прати топката във вратата си - 0:1. Но голът бе отменен от Ирати, който видя нарушение на турчина срещу Матайс де Лихт. Повторенията не убедиха - по-скоро свой фаулира и нидерландския бранител, и вратаря... И докато бъркотията и хаосът властваха, а и двата отбора бяха "награбили" рефера, ВАР отново сигнализира - при удара от 11 метра Де Лихт бе метри в полето и нарушаваше правилата. Ирати взе правилно решение и дузпата трябваше да се изпълни отново. Този път Чалханоглу не сбърка.

След паузата Юве натисна здраво, резервата Закария удари греда, изпусна поне 3 отлични положения, а на два пъти домакините искаха дузпа, но Ирани остана безмълвен.

Той ще е обект на полемики в следващите дни, както нерядко става в Италия след дербитата.

Резултатът обаче остана непокътнат - Интер спечели за първи път на стадиона на Ювентус от 10 години (3:1 през 2012-а) и остана в битката за титлата.

Шампионът е трети с 63 точки от 30 изиграни мача, а лидерът Милан е с 66 т. и от също толкова двубои. Вторият Наполи също е с 66, но от 31 срещи.

В понеделник Милан приема Болоня и може да увеличи аванса си пред Интер, но "нерадзурите" ще имат мач по-малко. Преследването продължава с три отбора, като Юве най-вероятно вече е извън него със загубата (59 т.). При 8 оставащи кръга, битката за титлата в Италия изглежда ще е свирепа, а вие няма да пропуснете нищо от нея по MAX Sport 3 HD.