Лоренцо Инсиние изглежда се чувства все по-добре в Торонто. Легендата на Наполи поведе канадците към победата срещу Портланд Тимбър, като в крайна сметка срещата завърши при резултат 3:1, а крилото отбеляза втория гол за своя отбор.

За Торонто това бе трета победа в последните четири мача, като за този период Инсиние и съотборниците му имат и едно равенство. Те са само на четири точки от зоната на плейофите, а предвид това, че до края на редовния сезон остават близо 10 мача, задачата изглежда постижима.

Джонатан Осорио даде преднина на канадския тима в 41-ата минута, но Хосе Ван Ранкин изравни за гостите от щата Орегон четвърт час преди края. Точно тогава в светлината на прожекторите попадна Инсиние. Дребничкият неаполитанец се възползва от чудесен прехвърлящ пас на Майкъл Брадли, като стигна до топката с малко късмет, но в крайна сметка я запрати по неспасяем начин в мрежата за 2:1. Шест минути по-късно италианската връзка пак сработи, като този път Федерико Бернардески бе точен - 3:1 и победа за Торонто.

Орландо Сити победи с 1:0 Ню Йорк Ред Булс като гост. Голът, който бе с цената на три точки, дойде в 17-ата минута и бе дело на Факундо Торес, но добри думи заслужава и някогашната звезда на Милан Алешандре Пато. Бразилецът започна головата атака с майсторско първо докосване, а след това съотборниците му я развиха по прекрасен начин.

Успехът на Орландо гледахте на живо по MAX Sport 4 HD.

Филаделфия пък се разправи с Чикаго с 4:1, а за наше съжаление Станислав Иванов отново не бе в състава на Файър. Даниел Газдаг и Джак Елиът вкараха за Юниън в 16-ата и 37-ата минута, а след само четири минути игра през втората част Кристофър Мюлер върна надеждата на гостите за 2:1. Хулиан Каранса и Кори Бърк обаче бързо охладиха ентусиазма на Файър, оформяйки резултата до 4:1 в полза на домакините.

Този мач бе излъчен пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.