Осасуна стартира с три точки в La Liga, побеждавайки с 2:1 Севиля, но успехът дойде с полемична дузпа в 74-ата минута, реализирана от Аймар.

Гледахте мача в петък по MAX Sport 4 HD, а ситуацията разгоря горещи дебати в Испания. Най-вече заради категоричното изявление на реферите преди сезона, че спират да дават т.нар. "леки дузпи" в мачовете, изпросени от нападатели или за твърде безобидни нарушения.

"Това бе дузпичка. Малка дузпичка", саркастично се изсмя Рафа Мир от Севиля на решението на Карлос дел Серо, което донесе победата на Осасуна.

Треньорът на гостите Хулен Лопетеги бе по-краен:

"От първия кръг се започва. Как може дори да не гледат ситуацията на ВАР. За какво бе всичко това с тази технология...?"

В същото време Леванте плаче за две неотсъдени дузпи, едната от които изглеждаше доста явна - още в 18-ата минута на мача срещу Уеска от Сегунда дивисион, топката бе центрирана от корнер и видимо се спря в ръка на играч от гостите, която не бе до тялото (видеото горе). А и центрирането бе от 30 метра...

Но - Йон Гонсалес подмина ситуацията и обяснението е, че "това е твърде лека ситуация" за дузпа. Тоест - според инструкциите.