Лече и Рома завършиха наравно 1:1 на "Комунале Вия де Маре" в среща от 22-ия кръг на италианската Серия "А". Срещата можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Играчите на Жозе Моуриньо не направиха достатъчно да стигнат до успеха, а Лече изигра пореден солиден мач, като на този стадион укроти още именити клубове като Аталанта (2:1), Лацио (2:1) и Милан (2:2)

Равенството праща Рома на третата позиция с актив от 41 точки, колкото има и четвъртият Милан. Лече е 13-и с 24 точки.

Домакините започнаха мача силно и заслужено поведоха още в седмата минута. Федерико Баскирото стреля с глава след центриране от ъглов удар и топката влетя в мрежата.

В 15-ата минута Стефан Ел Шаарауи стреля и видя как ударът му е спасен. От последвалия корнер обаче Рома получи дузпа за игра с ръка на бразилеца Габриел Стрефеца. От бялата точка Пауло Дибала бе хладнокръвен и вкара отново по този начин срещу Лече.

Най-добрите шансове пред Рома за излизане напред в резултата се откриха пред Тами Ейбрахам в края на първото полувреме и началото на второто. Три негови удара обаче бяха спасени блестящо от Владимиро Фалконе.

В последните 40 минути на мача Лече се защитаваше солидно и дори често поглеждаше към вратата на съперника, но до нови голове не се стигна.

В друг мач от днес Емполи и Специя завършиха наравно 2:2.

Емполи остана рано с човек по-малко след червен картон на Фабиано Паризи, а гостите се възползваха с две попадения на Даниеле Верде до края на полувремето.

В началото на второто Салваторе Еспозито бе изгонен и така двата тима играха с по 10 души. Емполи също се възползва, като Николо Камбиаджи реализира за 1:2 в 71-ата минута, а късно в добавеното време Емануел Винято бе точен, за да донесе точката.

Тя праща Емполи на десетото място с 27 точки, докато Специя е 17-и с 19, на пет от опасната зона.