Атлетико Мадрид изпусна да победи Хетафе в градското дерби от 20 кръг на Ла Лига.

Двубоят завърши 1:1, като можехте да го наблюдавате пряко в ефира на MAX Sport 4 HD.

"Дюшекчиите" определено могат да съжаляват повече за крайния резултат, тъй като успяха да поведат в средата на втората част с куриозен гол на Анхел Кореа.

Той се разписа в мрежата на Хетафе, но реферът Антонио Матеу Лаос отмени гола заради засада. Веднага след това Кореа бе заменен от Симеоне, а от VAR стаята дадоха сигнал, че попадението в крайна сметка е редовно. Така Кореа, който вече не бе в игра, изведнъж се оказа в прегръдките на съотборниците си.

Радостта за Атлетико обаче трая кратко, след като Хетафе получи дузпа, превърната от Енес Юнал в гол за крайното 1:1.

Въпреки грешната стъпка, Атлетико успя да запази четвъртото място, не и без изненадващата помощ на аутсайдера Елче.

Последният в класирането тим записа първа победа за сезона, при това - срещу петия в класирането Виляреал. Домакините взеха трите точки след победа с 3:1, а хеттрик отбеляза Пере Мия.

В ранния мач от деня пък Еспаньол и Осасуна завършиха 1:1.

Мачът ще се запомни и с два червени картона, дошли в добавеното време. Изгонени бяха Пиер-Габриел и Абде, които се сдърпаха и поеха преждевременно към съблекалните.