Рома тласна Интер към бездната в Серия А, след като в дербито от съботния ден успя да обърне "нерадзурите" насред Милано - 2:1 в мач от 8-ия кръг.

Успехът на "вълците" видяхте пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

По сценарий, наподобяващ на двубоя срещу Милан, Интер имаше инициативата в началото и поведе, но после се срина, за да регистрира четвъртата си загуба в шампионата - и по този начин да изравни кошмарния си старт отпреди 11 години, когато пак потегли с четири поражения за осем кръга.

А гостите, които бяха без наказания заради буйната си реакция срещу Аталанта Жозе Моуриньо, най-сетне дочакаха трите точки срещу "синьо-черните" след серия от 10 неуспешни двубоя срещу тях.

Точно след половин час игра Федерико Димарко откри за домакините след асистенция на Барела и неособено силен удар с десния крак, който Руи Патрисио дори леко успя да отклони. Отговорът на Рома обаче не закъсня. Гостите се възползваха от грешка при изнасянето на топката и Спинацола центрира на волето на Пауло Дибала - 1:1. Четвърти гол за аржентинеца в последните му пет двубоя срещу този опонент.

Хакан Чалханоглу разтресе гредата в 63-та минута с прецизно изпълнение на фаул, а в 76-та защитата на Интер пак се пропука. Пелегрини центрира и Крис Смолинг с глава не сгреши за крайното 1:2. Все пак римляните трябваше да изчакат разглеждането с ВАР, преди да ликуват.

Резултат, който поставя на карта бъдещето на Симоне Индзаги начело на Интер. И ако се вярва на медиите на Апенините, нищо чудно в Шампионска лига срещу Барселона тимът да има нов наставник.