Националът Петко Христов помогна на Специя да спечели дербито на Лигурия с 2:1 срещу Сампдория в мач от седмия кръг на Serie A.

Двубоят бе излъчван пряко по МАX Sport 3 HD.

Българският защитник се появи в игра в 71-а минута на мястото на Аркадиуш Реца, а минута по-късно анголският нападател Мбала Нзола отбеляза победния гол за Специя. Дейно участие в акцията за попадението взе именно Христов, който подаде на десния фланг, откъдето Холм центрира за гола на Нзола.

Преди това Сампдория поведе в резултата с попадение на Абделхамид Сабири в 11-а минута, но само минута по-късно Специя изравни след автогол на Мурийо.

Победата е втора за Специя през сезона и с нея тимът се изкачи на 10-о място в таблицата с 8 точки. Сампдория остава на предпоследната позиция с 2 точки.

В късния двубой от съботната програма в Италия пък Торино и Сасуоло изиграха скучен мач, който бе на косъм да завърши 0:0, но все пак в 93-ата минута гостите ликуваха след попадение на Алварес.