Дебютът на Уейн Рууни като треньор в американската MLS оправда очакванията за зрелище.

Английската легенда имаше поводи за радост, след като неговият Ди Си Юнайтед записа драматичен обрат и спечели с 2:1 срещу Орландо.

Рууни официално можеше да води тима си, след като в последните 2 седмици изчакваше да получи работна виза за САЩ.

Още в деветата минута обаче отборът на английската легенда се оказа догонващ в резултата след гол на Урсо. За да се стигне до инфарктната развръзка в края, когато в 91-вата минута Крис Дъркин изравни, а 4 по-късно Фунтас вкара победен гол и осигури успешния дебют на Рууни.

Столичани обаче остават последни в класирането на Източната конференция с едва 21 точки от 21 мача.

Разбира се, треньорският дебют на Рууни предизвика огромен интерес в САЩ. Подобно на първите минути на Гарет Бейл в МЛС, този път отново имаше специална камера, която да следи всяка стъпка на Руни от първата до последната минута на мача.

Английската легенда не скри емоциите си от победата, но преди това на няколко пъти си позволи да дава инструкции на висок тон към играчите.

Орландо пък определено е в ролята на любим съперник за бившият голаджия на Манчестър Юнайтед. Докато беше в Ди Си Юнайтед, но като футболист, а не като треньор, той на два пъти хвърли в екстаз феновете по целия свят с изумителни отигравания.

Първо Рууни успя да вкара топката във вратата на Орландо след прехвърлящ изстрел от собствената половина на терена, виждайки, че вратарят е напуснал наказателното поле.

След това пък англичанинът изуми всички с 60 метров спринт, след което отне топката и асистира за победата на Ди Си Юнайтед. Определено моменти, които си заслужава да бъдат повтаряни отново и отново...