Реал Мадрид взе домакинска победа от графата "задължителни" - 2:1 срещу Кадис в мач, който гледахте по MAX Sport 4 HD.

Едер Милитао даде аванс на шампиона преди почивката, а след нея земетръсно воле на Тони Кроос осигури точките. Но гостите не се предадоха и Лукас Перес намали, за да направи последните десетина минути ходене по мъките за гранда.

Така при прекъсването на първенството в La Liga заради Мондиала, Реал изостава на 2 точки от Барселона. Победата бе ключова, за да не се позволи авансът на каталунците да остане по-голям.

Шампионатът се подновява на 30 и 31 декември.

В ранните мачове в четвъртък Райо Валекано и Селта не се победиха - 0:0, като домакините са осми (22 точки), а гостите - 17-и с 12.

Два червени картона продължиха домакинската мъка на Севиля

Валенсия разби Бетис в мач, белязан и от ново изгонване на играч за гостите, този път това бе Едгар.

Тимът от Севиля е получил впечатляващите - и то не в положителен смисъл - 7 червени картона в първите 14 кръга от първенството! Единствена конкуренция в това съревнования на липса на дисциплина може да е градският съперник Севиля, който има 6 изгонени футболисти през сезона в La Liga.

Загубата остави Бетис на шеста позиция, а Валенсия отива на десето място с победата.

Трети е Реал Сосиедад с 26 т., а четвърти - Атлетик от Билбао с 24.